“Nietuzinkowe historie placów Warszawy”

Z wielką radością informuję, że właśnie ukazał się trzeci tom moich przewodnickich opowieści o Warszawie. Po “Nietuzinkowych mieszkańcach Warszawy” i “Nietuzinkowych historiach pomników Warszawy” do rąk Czytelników trafiają opowieści o placach naszego miasta. “Nietuzinkowe historie placów Warszawy” zostały wydane, podobnie jak dwie poprzednie pozycje, przez wydawnictwo VEDA . Książka liczy 359 stron. Zawarte w niej opowieści zostały zilustrowane wieloma archiwalnymi i współczesnymi fotografiami. Książka składa się z dwudziestu rozdziałów, w których przedstawiłam historię dwudziestu siedmiu warszawskich placów.

O “Nietuzinkowych historiach placów Warszawy” miałam przyjemność rozmawiać z redaktorem Robertem Łuchniakiem w Poranku Radia Dla Ciebie.

Rekomendacji mojej książce, za które serdecznie dziękuję, udzielił znany varsavianista Pan Tomasz Markiewicz, przewodniczący stowarzyszenia Zespół Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy “ZOK”, który tak napisał o “Nietuzinkowych historiach placów Warszawy”:

“Czy wiesz Drogi Czytelniku, że plac Zamkowy powstał dopiero w XIX wieku? A plac Trzech Krzyży był niegdyś rozdrożem głównych szlaków prowadzących do miasta? Że plac Piłsudskiego aż siedmiokrotnie zmieniał swoją nazwę, a w miejscu placu Teatralnego istniało największe w Warszawie centrum handlowe? Wszystkiego tego i wiele więcej dowiesz się z najnowszej “nietuzinkowej” książki.

Seria opowieści warszawskiej przewodniczki Ewy Sztompke jest cenną pozycją na rynku varsavianów. Autorka ma talent do opowiadania i jej gawędy o Warszawie nie nudzą. Kolejny tom serii poświęcony tym razem warszawskim placom przynosi wiele ciekawych historii o miejscach i ludziach je wypełniających. Polecam książki Ewy Sztompke wszystkim ciekawym historii Warszawy, gdyż mogą być znakomitym wstępem do wielkiej przygody poznawania dziejów naszego miasta i zachętą dla czytelników do odwiedzenia opisanych miejsc.”

“Nietuzinkowe historie placów Warszawy” oraz dwie poprzednie książki: “Nietuzinkowi mieszkańcy Warszawy” i “Nietuzinkowe historie pomników Warszawy” dostępne są w moim sklepie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s