Nietuzinkowi wkraczają na salony

Zaledwie miesiąc minął od premiery „Nietuzinkowych mieszkańców Warszawy” a tu proszę miła niespodzianka. Książka szturmem podbija warszawski rynek księgarski i coraz głośniej o niej mówią zarówno czytelnicy jak i internet . Było też o Nietuzinkowych w Radio Dla Ciebie. Ale po kolei.

Już samo pojawienie się książki w doborowych księgarniach varsavianistycznych było dla mnie sukcesem a fakt, że pierwotnie zamówione egzemplarze sprzedały się w tak krótkim czasie, cieszy jeszcze bardziej. W drodze do księgarń są już następne.

„Nietuzinkowych mieszkańców Warszawy” można znaleźć miedzy innymi w Domu Spotkań z Historią, w Księgarni Bagatela Na pięterku, na pl. Bankowym w „Warszawiance”, na ul. Zielnej 39 w Księgarni Warszawskiej czy w kultowej księgarni, dawniej „Czytelnik” a obecnie „BookBook” na ul. Wiejskiej 14.

Najłatwiej jednak zdobyć książkę kupując ją bezpośrednio na mojej stronie, do czego zachęcam, bo i same korzyści z tej formy zakupu. Nie trzeba wychodzić z domu, książkę przyniesie listonosz, cena promocyjna jeszcze obowiązuje a i o dedykację śmiało można prosić.

Wydawcą książki jest  Wydawnictwo VEDA sp. z o.o.,  które to nie tylko zadbało o piękną szatę graficzną  „Nietuzinkowych mieszkańców Warszawy” ale również aktywnie uczestniczy w promocji naszego wspólnego dzieła. Redaktorowi naczelnemu Panu Bohdanowi Gawrońskiemu i  Dyrektorowi Sprzedaży i Marketingu Panu Sławomirowi Rybałtowskiemu chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować za fantastyczną współpracę. Dzięki zaangażowaniu Panów Redaktorów książka dociera do Czytelników  różnymi drogami.

„Nietuzinkowi” byli obecni na  Festiwalu Grzesiuka w Parku Sieleckim, Jarmarku Floriańskim na Pradze, w Parku nad Balatonem na Gocławiu na imprezie „Pragnienie czytania”. Byliśmy również na 9. Warszawskich Targach Książki organizowanych na Stadionie Narodowym w dniach 17-20 maja.

Na targach „Nietuzinkowi mieszkańcy Warszawy” znaleźli się na dwóch stoiskach: księgarni internetowej „Motyleksiazkowe.pl” oraz miesięcznika „Stolica”. Na stoisku „Stolicy” miałam zaszczyt rozmawiać z czytelnikami i z największą przyjemnością podpisywać książkę. Ogromną radość sprawiło mi spore zainteresowanie „Nietuzinkowymi” i ilość złożonych w nich autografów wraz ze specjalnymi dedykacjami.

Ostatniego dnia Targów Książki, 20 maja, zostaliśmy z Panem Bohdanem Gawrońskim zaproszeni do studia Radia Dla Ciebie. Kilkunastominutową rozmowę z nami prowadził redaktor Piotr Łoś a tematem byli oczywiście „Nietuzinkowi mieszkańcy Warszawy”.

W ostatnią sobotę, 26 maja na Święcie Saskiej Kępy również zagościli „Nietuzinkowi mieszkańcy Warszawy” wraz z ich autorką. Byłam zaproszona na stoisko wydawnictwa VEDA. Miło było zobaczyć własne dzieło pośród innych pozycji varsavianistycznych. Mimo padającego deszczu i tu na brak frekwencji nie narzekaliśmy.

4 czerwca będziemy gościć w Bibliotece m.st. Warszawy przy ulicy Koszykowej 26/28. O godzinie 18.00 rozpocznie się mój wieczór autorski,  na który serdecznie zapraszam. Będzie można kupić „Nietuzinkowych mieszkańców Warszawy” i zdobyć autograf ze specjalną dedykacją. Zapraszam w imieniu wydawnictwa VEDA, Biblioteki  i moim własnym.

Do zobaczenia!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s